Skip to main content
| author

ژل لب روسی

22 شهریور, 1402

زیبایی برای تمام افراد به خصوص خانم ها بسیار جذاب است و داشتن صورت زیبا، اعتماد به نفس آن ها را بالا می برد. عوامل متعددی در زیبایی صورت نقش دارند که در بین آنها، لب ها از تاثیر بسزایی برخوردار هستند.

لب ها به دلایل مختلفی مانند حالت دندان ها، افزایش سن، مسائل وراثتی، باریک بودن و ... فرم خوبی ندارند. به همین دلیل افراد به دنبال روش هایی برای ایجاد جذابیت در این ناحیه هستند. امروزه تزریق ژل به عنوان پرطرفدار ترین شیوه ی ایجاد فرم و زیبایی بر روی لب ها شناخته می شود که با مواد مختلف و روش های گوناگون صورت می گیرد. در بین آن ها، ژل روسی از جدیدترین شیوه های زیباسازی است که موجب افزایش ارتفاع لب به صورت افقی شده و در نتیجه لب هایی طبیعی تر، پرتر و بلندتر را به فرد می دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا با ژل لب روسی بیشتر آشنا شوید.

اگر علاقمند هستید تا برای زیبایی و جذابیت بیشتر چهره خود، تزریق ژل لب به روش روسی انجام دهید می توانید با کلینیک زیبایی در قیطریه تماس بگیرید. 

ژل لب روسی

ژل لب روسی

ژل لب روسی روشی غیر تهاجمی است که در آن به جای تزریق افقی از تزریق عمودی استفاده می شود. این روش با کمک چندین تزریق جزئی زیر نظر متخصص صورت می گیرد. ژل لب روسی موجب قلبی شدن لب ها و برجسته تر شدن قسمت های نزدیک فیلتروم (بوسه گاه) و کمان کوپید لب (قوس دو بخشی لب بالایی) می گردد. بقیه ی قسمت های لب تقریبا مثل قبل باقی می مانند. در ژل لب روسی مقدار کمتری فیلر به قسمت های بیشتری از لب تزریق می شود. این روش لب ها را حجیم نمی کند و موجب لیفت آن ها می گردد.

همچنین در این تزریق بیشتر از اندازه لب ها، کشیدگی و تیزی حاشیه ی لب ها مورد توجه قرار می گیرند. در واقع هدف از ژل لب روسی، افزایش نقطه اوج لب ها جهت بهبود ظرافت و زیبایی آن ها است. تمرکز و دقت متخصص در تزریق ژل لب روسی بر روی لب پایینی و بیشتر بالایی می باشد. برای برجسته و لیفت لب ها، مقدار کمی فیلر هیالورونیک اسید در امتداد خط لب تزریق می شود. نتیجه ی این روش با مهارت و تکنیک متخصص برای تزریق، ارتباط مستقیمی دارد. پزشک باید با دقت بالا و صبر زیاد، ژل یا فیلر را تزریق کند تا نتیجه ای ایده آل به دست آید. تزریق ژل لب روسی حدودا ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان می برد.

تزریق ژل لب روسی

مزایای ژل لب روسی

از مزایای این روش طبیعی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

•    ژل لب روسی یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین تکنیک های تزریق فیلر است.
•    این روش حالت طبیعی لب ها را حفظ و طرح کلی لب را تقویت می کند.
•    در این روش، تزریق ژل برای حجم دهی و پر کردن مناسب لب ها به صورت عمودی انجام می شود. 
•    ژل لب روسی بر روی دو ناحیه ای (کمان کوپید و لبه بیرونی لب) که عنصر کلیدی تقارن شکل لب ها هستند، تمرکز دارد. 
•    نتایج به دست آمده از تزریق ژل لب روسی، ماندگاری مناسبی دارد. این ماندگاری با توجه به نوع مواد، نحوه تزریق و تخصص پزشک تعیین می شود. 
•    همچنین عوارض جانبی جدی یا شدید ندارد.
•    با استفاده از این روش چروک های لب و نواحی اطراف آن از بین می روند. این عامل منجر به زیبا و جوان شدن چهره می شود. 
•    در صورت استفاده از فیلر هیالورونیک اسید، امکان بازگشت و تخلیه ژل وجود دارد.
•    استفاده از ژل لب روسی یک تزریق ایمن می باشد.

مزایای ژل لب روسی

عوارض ژل لب روسی

هر روش زیبایی در کنار مزایایی که دارد از تعداد محدودی معایب نیز برخوردار است. معایب و عوارض کوتاه مدت تزریق ژل لب روسی عبارتند از:

•    تورم، کبودی و قرمزی حاصل از تزریق که بعد ۷۲ ساعت از بین می روند.
•    خونریزی از محل تزریق فیلر
•    فعالسازی مجدد زخم های سرد یا تاول های تب (هرپس سیمپلکس) لب ها یا ناحیه اطراف آن ها

اما در صورتی که متخصص از فیلر نامرغوب و غیراستاندارد استفاده نماید عوارض شدیدتری به وجود می آید. برخی از آن ها عبارتند از:

•    عفونت
•    بد فرم شدن و عدم تقارن لب ها یا گلوله شدن فیلر 
•    تورم و کبودی شدید و طولانی مدت به مدت ۷ الی ۱۰ روز
•    زخم یا سفت شدن لب ها
•    برآمدگی و بی نظمی در لب ها

بنابراین به کلینیک و مراکز معتبر مراجعه نموده و پزشک مجرب را انتخاب کنید تا امکان بروز هر گونه عارضه را به حداقل برسانید. همچنین از سلامتی خود در برابر مشکلاتی مانند غیر استریل بودن سرنگ تزریق، نامرغوب بودن فیلر و ... محافظت نمایید.

نحوه تزریق ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی بسیار حساس است و باید زیر نظر متخصص، با دقت و ظرافت بالا انجام شود. تزریق با توجه به خطوط اطراف لب صورت می گیرد تا لب ها غیر طبیعی به نظر نرسند. قبل از تزریق ژل لب روسی باید لب ها کاملا تمیز باشند و هیچگونه مواد آرایشی استفاده نشود. در صورت وجود فیلر قبلی بر روی لب ها باید اثر آن به طور کامل از بین برود. قبل از تزریق، متخصص لب های فرد را بررسی نموده تا شرایط او را برای تزریق تایید کند و به او مشاوره می دهد. برای تزریق از سرنگ هایی با سر کوچک و ابزارهای استریل و بهداشتی شده استفاده می کند.

برای تزریق ژل لب روسی، در ابتدا متخصص لب ها را با الکل ضدعفونی نموده و با پماد لیدوکائین به صورت موضعی آن ها را بی حس می کند. این پماد حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی لب ها می‌ ماند تا اثر کند. سپس لب ها را با دقت برای تزریق علامت می زند. حال متخصص با سوزن های ریز و ظریف، فیلر هیالورونیک اسید را به صورت عمودی در قسمت های مختلف تزریق می نماید تا کیفیت و زیبایی لب ها را بیشتر کند.

در ژل لب روسی تزریق بیشتر در وسط و مرکز لب صورت می گیرد تا شکل عروسکی به آن بدهد. با هر بار تزریق سوزن در لب بالا به طرف بالا و در لب پایین به طرف پایین کشیده می شود. برای این کار از روش تنتینگ استفاده می گردد تا تقارنی در شکل کمان کوپید ایجاد شده و در مرکز لب پایین، پری طبیعی ایجاد شود. بعد از کامل شدن تزریق، لب ها را به آرامی ماساژ داده و شکل داده می شوند تا ظاهری طبیعی و بی نقص حاصل گردد.

نحوه تزریق ژل لب روسی

ماندگاری ژل لب روسی

ماندگاری ژل لب روسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله آن ها می توان نوع ژل، برند آن، میزان مراقبت های فردی، سبک زندگی افراد، کیفیت مواد استفاده شده و متابولیسم بدن فرد را نام برد. در واقع ماندگاری ژل لب روسی دائمی نیست اما ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد. پس از گذشت مدت زمان معین، متخصص نیاز به ترمیم مجدد را تشخیص داده و تزریق را برای فرد تجویز می کند. بدون شک استفاده از مواد با کیفیت، با پرداخت هزینه ی بیشتری همراه است که به نسبت از دوام و ماندگاری بالاتری نیز برخوردار می باشد‌.

ماندگاری ژل لب روسی

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب روسی

•    قبل از تزریق، سوابق درمانی و پزشکی خود را به متخصص مورد نظر اطلاع دهید.
•    هر گونه داروی مصرفی را با متخصص در میان بگذارید.
•    حدود یک هفته قبل از تزریق ژل لب روسی داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، ویتامین E و ... را مصرف نکنید.
•    قبل از تزریق از دستکاری لب های خود و قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری نمایید. 
•    روز تزریق، از هر گونه مواد آرایشی استفاده نکنید و بهداشت لب ها را رعایت کنید. 

مراقبت های قبل از تزریق ژل لب روسی

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب روسی

•    بعد از تزریق از لمس و دستکاری لب ها خودداری نموده و از مواد آرایشی و شیمیایی بر روی آن استفاده نکنید.
•    از کمپرس یخ برای کاهش تورم، قرمزی و التهابات ناشی از ورود سوزن استفاده نمایید. 
•    در روزهای اولیه بعد از تزریق ژل لب روسی از حمام آب داغ، شستشوی لب ها، سونا، جکوزی، اتاق بخار و نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. 
•    نوشیدن الکل و استعمال دخانیات را تا سه روز اول کنار بگذارید. زیرا فرآیند بهبود تورم و قرمزی لب ها را طولانی می کنند. 
•    هنگام خوابیدن مراقب باشید تا به لب های خود فشار وارد نکنید.
•    در صورت بروز هر گونه تغییر رنگ در لب ها، عدم کاهش تورم یا عفونت فورا به پرشک مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب روسی

هزینه تزریق ژل لب روسی

هزینه تزریق ژل لب روسی با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود. از جمله آن ها می توان مدل لب ها، مقدار ژل تزریق شده، برند ژل، مکان مورد نظر، محل انجام تزریق و ... را نام برد.

تزریق ژل لب مدل روسی + عکس 

تزریق ژل لب مدل روسی

ژل لب روسی

تزریق ژل لب مدل روسی

 ژل لب مدل روسی

ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب با متد روسی

تزریق ژل لب روسی طبیعی

تزریق فیلر لب مدل روسی

تزریق ژل لب با روش روسی

فیلر لب روسی

سخن پایانی درباره ژل لب روسی

ژل لب روسی یکی از روش های زیبایی است که منجر به افزایش حجم لب ها به طور کاملا طبیعی می شود. این روش غیر تهاجمی است و برای افراد با لب های کوچک و فشرده مناسب می باشد.
اگر شما هم به زیبایی چهره خود اهمیت می دهید و به دنبال حجم دادن به لب های خود هستید، تزریق ژل روسی را انتخاب کنید. اما قبل از هر چیزی با پزشک مشورت نمایید تا بر اساس حالت صورت و جزئیات آن مانند اندازه چشم ها، بینی و ... بهترین و مناسب ترین روش را برای شما انتخاب کند. همچنین این کار را در مراکز و کلینیک های معتبر انجام دهید تا نتیجه کار به زیبایی بیشتر صورت شما ختم شده و رضایت شما را به همراه داشته باشد.